5 porad dla kupujących domy w 2023 r.

young married couple with real estate agent, financial advisor or marriage counselor

5 porad dla kupujących domy w 2023 r.

 

  • Wiedz, na co możesz sobie pozwolić.

Myślę, że wszyscy spędzaliśmy czas podziwiając piękne domy marzeń w telewizji lub online wyobrażając sobie bycie ich właścicielem! Jednak to może potencjalnie skrzywić twoją wizję. Ważne jest, aby mieć solidne zrozumienie na co dokładnie możesz sobie pozwolić, zwłaszcza przy rosnących stopach procentowych. Zrozumienie kluczowych składników przystępności są pierwszym krokiem w procesie zakupu domu. Sprawdź czy jesteś w stanie uzyskać kredytu.

Kupujesz Dom , sprawdź ile kosztują domy w  Leipzig, Sachsen w Niemczech , Lyon, Rhône-Alpes we Francji  czy  Cathays, Cardiff w Anglii

  • Uzyskaj wstępne zatwierdzenie dla swojej hipoteki.

Kiedy dostajesz wstępnie zatwierdzony, twój kredytodawca daje ci pisemną umowę w odniesieniu do finansowania pożyczki. Odbywa się to pod warunkiem, że dom, który wybierzesz, jest odpowiedniej wartości. Jest to ważny pierwszy krok, ponieważ da ci dokładny szacunek, ile możesz kredytować pod hipotekę.  Ważne jest, aby pamiętać, że wstępny list zatwierdzający od kredytodawcy nie jest tym samym, co faktycznie uzyskanie prekwalifikacji do pożyczki. Niektórzy kredytodawcy dadzą Ci list wstępnego zatwierdzenia, co nie jest równoznaczne z prawdziwym wstępnym zatwierdzeniem.

  • Zdecyduj, jakie kompromisy jesteś gotów ponieść.

Jeżeli chodzi o dom ważnym jest, aby pamiętać, że istnieje różnica między rzeczami, które „chcesz mieć” a  rzeczami, bez których  „nie można się obejść”. Niestety, możesz nie znaleźć takiego domu, który sprosta Twoim oczekiwaniom.   Pamiętaj, które rzeczy są priorytetowe. Pamiętaj również o rzeczach, które mogą w przyszłości stać się potrzebne. Teraz nie masz samochodu ale w kiedyś chciałbyś kupić. Należy zatem pamiętać o zakupie miejsca parkingowego.

  • Poznaj inne sposoby na zakup swojego pierwszego kawałka nieruchomości.

Jeśli chcesz być nabywcą domu, ale nie możesz teraz  sobie pozwolić na zakup domu jednorodzinnego w swojej dzielnicy.  Są na to inne sposoby.  Kupno nieruchomości inwestycyjnej to świetny pomysł. Wynajmujesz dwa z trzech pokoi z czego otrzymujesz dochód, a sam mieszkasz w jednej z kwater.  Uzyskujesz pieniądze na spłatę kredytu i bieżące opłaty. Sam za to nie ponosisz żadnych kosztów.

  • Get smart o procesie.

 

W najbliższej przyszłości  rynek nieruchomości mieszkalnych przechyli się w kierunku sprzedawców. Trzeba będzie być inteligentnym w poszukiwaniach domu który pokochasz. Należy pamiętać, aby dokształcać się jak to tylko możliwe. Czytaj, zadawaj pytania i kwestionuj swoje własne założenia. I nie bój się szukać pomocy, jeśli jej potrzebujesz!