Pozycjonowanie stron Gniezno

Pozycjonowanie już od 259 zł / miesięcznie?

Skontaktuj się z naszym specjalistą:

tel: 881 002 069

e-mail: m.ryszkiewicz@intoseo.pl

Pozycja witryny internetowej firmy w wynikach wyszukiwarek takich jak Google czy Bing to obecnie kluczowy czynnik, który warunkuje ruch na stronie firmowej oraz decyduje o rozpoznawalności firmy przez klientów. Statystyki wyraźnie dowodzą, że ogromna większość użytkowników sieci szuka interesujących ich usług lub produktów właśnie poprzez wyszukiwarki, tj. wpisując określone frazy a następnie przeglądając wyświetlone np. przez Google oferty. Z tego powodu, profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych  jawi się w obecnych realiach nie jako jedna z dostępnych opcji w zakresie marketingu, lecz wręcz jako konieczność obowiązującą niezależnie od tego, czy miejscem działalności firmy jest Gniezno czy dowolne inne miasto. To właśnie od pozycji strony firmy w wynikach wyszukiwania Google czy Bing w decydującej mierze będzie zależeć to, ilu klientów zapozna się z ofertą firmy, co z kolei w sposób bezpośredni przekłada się na sprzedaż i wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

Na czym pozycjonowanie stron internetowych i jakie są jego korzyści?

Wyszukiwarki, takie jak Google czy Bing stosują zaawansowane algorytymy mające na celu ułatwienie użytkownikom znalezienie tego, czego szukają. Zadaniem specjalistów od SEO jest wdrażanie systemowych strategii mających na celu wypromowanie strony w Google, czyli przede wszystkim poprawę jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Strona wyświetlana w TOP10 a zwłaszcza TOP5 Google lub Bing może liczyć na znacznie większy ruch(większą liczbę odwiedzających), niż witryny znajdujące się na przykład w drugiej lub trzeciej dziesiątce wyników wyszukiwania. To jednak jeszcze nie wszystko. Profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych Gniezno w wykonaniu doświadczonych specjalistów SEO nie ogranicza się tylko i wyłącznie do realizacji działań mających za cel uzyskanie przez stronę odpowiednio wysokiej pozycji w wyszukiwaniach Google czy Bing. Istotne znaczenie mają także optymalizacja strony oraz sposób, w jaki witryna jest wyświetlana przez wyszukiwarkę. W tym celu, pozycjonerzy korzystają z wielu dostępnych narzędzi, takich jak np.Google AdWords. Dzięki temu możliwa jest zmiana sposobu wyświetlania strony w Google, co w istotny sposób wpływa na odbiór firmy przez potencjalnego klienta(firma jest już na samym początku postrzegana jako bardziej wiarygodna).

Umiejętne pozycjonowanie stron może nawet umożliwić uzyskanie pozycji premiowanej w Google, czyli wyświetlenie strony na samej górze wyników wyszukiwania łącznie z krótkim opisem firmy. W ten sposób, firma zyskuje oczywiście jeszcze korzystniejszy wizerunek a jednocześnie większy ruch na swojej stronie.

Czy warto w Gnieźnie i nie tylko pozycjonować stronę firmy samodzielnie?

Katedra Gniezno
Katedra Gniezno

W internecie można znaleźć sporo tekstów poradnikowych, ktore opisują, w jaki sposób można realizować pozycjonowanie stron internetowych we własnym zakresie. Tego rodzaju propozycje mają w sobie jednak pewien istotny „haczyk”. Rzeczywiście, samodzielne pozycjonowanie stron jest możliwe i możliwe jest także uzyskanie w ten sposób poprawy pozycji witryny firmy w wynikach wyszukiwania.

Należy jednak mieć świadomość, że sam awans strony w wynikach wyszukiwania tak naprawdę niewiele znaczy. Badania internetu dowodzą, że ogromna większość użytkowników sprawdza tylko pierwsze dziesięć wyników wyświetlania(tzw. TOP 10 Google lub TOP10 Bing). Stąd też konkluzja, że nawet uzyskanie poprawy pozycji strony poprzez awans z trzeciej do drugiej 10 Google tak naprawdę niewiele znaczy. Ważne jest wypozycjonowanie strony do TOP10, tylko w ten sposób można bowiem uzyskać istotne zwiększenie ruchu na stronie.

Co również ważne, pozycjonowanie stron internetowych wcale nie jest usługą zarezerwowaną wyłącznie dla firm z największych miast, jak Warszawa czy Kraków. Prowadząc swoją firmę w Gnieźnie nie tylko jak najbardziej można ale również warto zainwestować w profesjonalne pozycjonowanie strony w celu poprawy wizerunku firmy a także zwiększenia sprzedaży.

Pozycjonowanie stron - wyszukiwarka Google
Pozycjonowanie stron – wyszukiwarka Google

Pozycjonowanie stron Gniezno a reklama w Social Media w Gnieźnie

Obecnie firmy działające w Gnieźnie oraz innych miastach standardowo wykorzystują w celach promocji Social Media, w tym zwłaszcza Facebook. Jest to niewątpliwie istotny element procesu budowania marki, jednak reklama w Social Media nie będzie w stanie zastąpić efektów, jakie daje profesjonalne pozycjonowanie stron w wynikach wyszukiwarek.

Social Media nie wpływają w sposób bezpośredni na pozycję strony w wyszukiwarkach i co do zasady nie generują ruchu wewnętrznego(ruch odbywa się niemal wyłącznie w obrębie danej platformy, np. Facebook). W ten sposób łatwo o konkluzję, że o ile Social Media stanowią świetną metodą kreowania wizerunku firmy oraz utrzymywania kontaktów z klientem, o tyle trudno przy ich użyciu o zdobywanie nowych klientów. To ostatnie jest domeną przede wszystkim takich działań, jak pozycjonowanie stron internetowych dla firm w Gnieznie. Google czy Bing wciąż pozostają znacznie ważniejszymi kanałami promocji firmy, niż Social Media, co oczywiście w żaden sposób nie oznacza, że należy rezygnować z tych ostatnich.