Atrakcje turystyczne – Gniezno

Gniezno, pierwsza Polska stolica to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc na wycieczkę — na tę krótszą i te dłuższą. Wiele ciekawych miejsc, zabytków i lokacji sprawia, że ciekawie spędzimy czas i zwiedzimy interesujące miejsca. Gniezno, choć w większości to akcent historyczny można zwiedzić też inne niepowtarzalne lokacje takie jak parowozownia czy Muzeum Zabytków Kultury technicznej. Co zatem warte jest uwagi ? Jakie punkty wycieczki koniecznie trzeba obyć ? Gdzie warto udać się poza oczywistymi miejscami ? Odpowiedzi na te pytania poniżej.

 

Muzeum Początków Państwa Polskiego

Swój pobyt w Gnieźnie obowiązkowo zacząć trzeba od wizyty w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Nowoczesne centrum zapewnia wiele ciekawych eksponatów i informacji. Oprócz nich możemy obejrzeć interesujące multimedialne prezentacje, animacje 3d czy filmy. Dla dzieci przygotowane są specjalne formy, aby były ciekawe dla maluchów. W tym miejscu dowiemy się wielu ciekawych rzeczy, a przewodnicy rzucą więcej światła na historię naszego kraju. Na zwiedzanie tego miejsca należy zarezerwować ok. 1-2 godzin.

Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej to jedno z najlepszych miejsc, aby zobaczyć unikatowe eksponaty z historii Polski. W miejscu tym oprócz nich spotkamy także bogaty skarbiec, podziemia czy Archikatedrę, którą zwiedzić można przy okazji zwiedzania muzeum. Znajdziemy tam Drzwi Gnieźnieńskiej czy relikwie Św. Wojciecha. Możliwość wejścia na wieże również jest ciekawą atrakcją. Dużym plusem tego miejsca są również przewodnicy, którzy w ciekawy sposób opowiedzą o dużej liczbie zgromadzonych eksponatów.

Parowozownia

Jednym z miejsc, jakie warto odwiedzić w Gnieźnie — jest parowozownia z zabytkowymi eksponatami. To unikatowe miejsce na skalę Europejską. Miejsce to zostało stworzone przez pasjonatów, którzy z mniejszym zaangażowaniem opowiadają o historii i funkcjonowaniu tego miejsca. Lokacja ta jest również bardzo przyjazna dzieciom, które świetnie spędzą tam czas.

Muzeum Zabytków Kultury Technicznej

Dla fanów motoryzacji i nie tylko doskonałym sposobem na spędzenie czasu w Gnieźnie będzie odwiedzenie Muzeum Zabytków Kultury Technicznej. Zmienna ekspozycja z wieloma ciekawymi eksponatami i miejsce, które jest prowadzone przez pasjonatów to mieszanka, która dostarczy wiele atrakcji. W muzeum zobaczyć możemy oprócz samochodów również motocykle i przenieść się do minionej epoki gdzie królowały na szosach polskie konstrukcje.

Zagroda Alpaki i Przyjaciele

Jeśli odwiedzimy już muza i historyczne miejsca doskonałym sposobem na odpoczynek, relaks i obcowanie z naturą będzie Zakątek — Zagroda Alpaki i Przyjaciele. Jest to jedne z nielicznych miejsc, gdzie możemy zobaczyć te egzotyczne zwierzęta. Oprócz nich znajdziemy tu także świnki czy króliki. Całe miejsce jest bardzo kameralne i jest też jedną z najlepiej ocenianych lokacji w Gnieźnie. Przesympatyczne zwierzaki zrobią ogromne wrażenie szczególnie na dzieciach, które oprócz takiej atrakcji mają do dyspozycji dobrze wyposażony plac zabaw.