Czy warto wybrać stół z metalowymi nogami do salonu?

Metal to materiał, do którego wiele osób nie jest jeszcze przekonanych, szczególnie jeśli chodzi o łączenie go z drewnem. Czy stół z drewnianym blatem i metalowymi nogami może wyglądać dobrze i ocieplać wystrój wnętrza? Podpowiadamy czy stół z metalowymi nogami będzie pasować do Twojego salonu!

Kiedy klasyka spotyka nowoczesność

Stół na metalowych nogach często kojarzy nam się z prostym blatem na niezręcznie wyglądających rurkach, jednak to nie jest jedyne oblicze metalu i drewna połączonego w jeden mebel. Królem w łączeniu drewnianych i stalowych elementów jest styl loftowy, który łączy w sobie powiew nowoczesności z najlepszymi elementami dawnych wnętrz. Dlatego też blat z niemalowanej deski w połączeniu z ciemnymi, metalowymi nogami będzie pasować idealnie do wnętrza z ceglanymi ścianami, wysokimi oknami, lub w towarzystwie dopasowanych drewnianych mebli. Industrialny wystrój jest ponadczasowy i będzie wyglądać obłędnie przez wiele, wiele lat!

Szykowne stoły dostępne od ręki

Eleganckie stoły na metalowych nogach bardzo często są dostępne w sklepach od ręki – obecnie jest na nie duży popyt i wielu producentów decyduje się na produkcję tego typu mebli na zapas.

Decydując się na stół z metalowymi nogami nie trzeba od razu kupować wielkiego modelu przy którym pomieścimy całą rodzinę. Równie elegancko będzie prezentować się stolik kawowy przy którym na spokojnie zmieszczą się dwie osoby, a kształt blatu można dobrać do osobistych preferencji. Okrągły czy prostokątny – to od Ciebie zależy wygląd Twojego domu!

Nowoczesne wnętrze nie tylko przez jeden sezon

Dzięki połączeniu elementów metalowych i drewnianych tego typu stoły będą pasować także do wnętrz w stylu wprost przeciwnym do loftowego. Uderzając w minimalizm tego typu stół także znajdzie swoje miejsce – można wtedy zdecydować się na metalowy blat wsparty na drewnianych nogach! Nie zapominajmy o tym, że metal także może grać główne skrzypce podczas projektowania mebla, a drewno stanie się tylko dodatkiem.

Producenci stołów i krzeseł już dawno zrozumieli ten proceder i w swojej ofercie bardzo często mają całe zestawy łączące te dwa materiały. Drewniany stół w otoczeniu metalowych krzeseł będzie prezentować się wyśmienicie jeśli ten pierwszy także będzie miał jakiś metalowy element, który pozwoli na utrzymanie jednolitego stylu. Nie bójmy się przełamywać konwenansów i pozwólmy sobie na eleganckie, stylowe i niepowtarzalne wnętrze – dlatego sprawdź asortyment Moskała Meble już dziś!