Detoks trzydniowy – wszystko, co musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz

Detoks trzydniowy z pewnością pozwoli pozbyć się z organizmu toksyn różnego rodzaju. Ta kwestia wzbudza wiele emocji, przy czym cały czas wzrasta zainteresowanie detoksem tego typu. Przed wyborem takiej opcji trzeba dowiedzieć się, na czym dokładnie polega. Czym cechuje się trzydniowy detoks sokowy? Gdzie znajdziemy ciekawe propozycje? Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem detoksu?

Porady dla początkujących

Detoks trzydniowy w wielu przypadkach daje wiele korzyści. Osoby początkujące powinny mieć na uwadze kilka kwestii. Najlepiej jest wybrać odpowiedni moment na taki detoks – może być weekend lub urlop. Na początek całkowicie wystarczające są 3 dni, przy czym niektóre osoby przedłużają detoks do tygodnia. Już po trzech dniach poczujemy się lżejsi i zadbamy o dobre samopoczucie. W tym czasie naszymi sprzymierzeńcami są zioła, owoce i warzywa. Pamiętajmy o tym, że witaminy i minerały znacznie wspomagają organizm w wydalaniu toksyn. Błonnik sprawnie oczyści jelita ze złogów i zadba o odpowiedni skład mikroflory jelitowej.

Trzydniowy detoks sokowy

Ciekawe rozwiązanie tego typu znajdziemy w ofercie cateringu Dietering. Możemy liczyć na trzydniowy detoks, który jest tworzony z myślą o zdrowiu organizmu. Podczas stosowania tej opcji, trzeba pamiętać o piciu wody. Bez tego detoks nie ma prawa bytu. Koniecznie sięgajmy po co najmniej 2 litry wody niegazowanej, przykładowo z dodatkiem cytryny. W tym czasie rezygnujemy także z herbaty, kawy, czekolady, papierosów i innych używek. Zapomnijmy także o cukrze, tłuszczach i soli. Co po detoksie? Pomału wprowadzamy inne produkty do naszej codziennej diety. Warto wyrobić w sobie zdrowe nawyki żywieniowe, wprowadzając do jadłospisu ciemny ryż, kasze, produkty mleczne i chude mięso. Dobrym wyborem jest rezygnacja z wysokoprzetworzonych produktów, które oddziałują negatywnie na organizm.

Oczyszczający detoks trzydniowy

Trzydniowy detoks sokowy jest dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce oczyścić organizm z toksyn. Plusem jest to, że możemy rozkoszować się pysznymi sokami warzywno-owocowymi. Koktajlowy detoks jest wskazywana jako prawdziwa bomba witaminowa. Nic dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet i mężczyzn. Weekendowy detoks w tym wypadku obejmuje 3 dni kuracji, która bazuje na koktajlach, sokach i surówkach z warzyw. Bardzo ważne jest to, że dieta niskoenergetyczna jest zalecana wtedy, gdy możemy spędzić czas w domu. Zalety detoksy trzydniowego wiążą się z dobroczynnym oddziaływaniem na organizm. Pyszne soki dostarczają nam cennych składników w najprostszej formie.

Bomba witaminowa

W codziennym jadłospisie nie może zabraknąć owoców i warzyw. Trzydniowy detoks sokowy to z pewnością źródło witamin, enzymów, błonnika pokarmowego i składników mineralnych. Możemy liczyć na doskonałe wykorzystanie tych składników przez nasz organizm. Aby z nich korzystać, trzeba mieć na uwadze niezmienioną formę spożywania witamin. Koktajle tłoczone są na zimno, co pozwala zachować ich właściwości. Podczas odpoczynku trzydniowego nabierzemy sił na kolejny tydzień pracy.