Dlaczego kurtki skórzane nigdy nie wyjdą z mody?

A young female wearing a black jacket standing against a white wall

Kurtki skórzane na popularności zyskały niemal 100 lat temu – za sprawą motocyklistów i żołnierzy. Od tego czasu nie wychodzą z mody. Chętnie sięgają po nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ten element garderoby zdecydowanie warto mieć w swojej szafie. Dlaczego? Sprawdzamy.

Kurtki skórzane i ich największe zalety

Zacząć trzeba od tego, że skóra naturalna jest materiałem o wyjątkowych właściwościach. Zapewnia ciepło, ale jednocześnie pozwala skórze oddychać. Osoba, która ma na sobie skórzaną kurtkę, nie spoci się zbyt szybko. Poza tym skóra dobrze dopasowuje się do sylwetki. Wykazuje też właściwości antyalergiczne – nie wywołuje reakcji alergicznych.

Wykonane ze skóry kurtki są niezwykle wytrzymałe. Można je z powodzeniem użytkować przez wiele lat. Wraz z upływem czasu prezentują się jeszcze lepiej. Wystarczy o nie w odpowiedni sposób dbać. Poza tym skórzane kurtki wcale nie są nudne. Do wyboru jest wiele różnych modeli np. ramoneski, bomberki czy pilotki. Widać to doskonale na przykładzie oferty sklepu internetowego https://davidryan.pl.

Jak można stylizować kurtki skórzane?

Ogromną zaletą kurtek skórzanych jest ich duża uniwersalność. Sprawdzają się one doskonale przy wielu okazjach. Pasują zarówno do stylizacji casualowych, jak i do tych nieco bardziej eleganckich.

Kurtkę ze skóry zestawić z powodzeniem można ze spodniami jeansowymi oraz bluzą z kapturem. Równie dobrze prezentować się będą dopasowane do ciała legginsy. Z drugiej strony skórzana kurtka świetnie komponuje się także z koszulową bluzką czy sukienką. Szerokie pole do popisu mają w tym przypadku także panowie.

Najbardziej uniwersalne są kurtki skórzane w kolorze czarnym. Pasuje do nich bowiem każdy wzór i kolor. To jednak nie jedyna propozycja, którą można obecnie znaleźć na rynku. Sporą popularnością cieszą się również kurtki ze skóry w innej, nieco mniej klasycznej kolorystyce np. brązowe, kremowe czy czerwone. W swojej szafie warto mieć przynajmniej jedną kurtkę ze skóry naturalnej.