Herbata kwitnąca – na czym polega jej wyjątkowość?

Herbaty kwitnące to niezwykłe napary nie tylko ze względu na piękne doznania estetyczne, lecz także smakowe i zdrowotne. Herbatę kwitnącą przygotowuje się przede wszystkim z herbaty białej lub zielonej uzupełnianej dodatkiem kwiatów.

Herbata kwitnąca — niepowtarzalna kompozycja

Herbatę kwitnącą parzy się od XIII wieku. Jest to więc napar o bardzo długiej historii. Zielona herbata przygotowywana jest z liści, które bezpośrednio po zerwaniu są suszone, co sprawia, że takie herbaty kwitnące wyróżniają się bardzo delikatnym smakiem, który połączony jest z wyjątkowymi właściwościami, które zatrzymane zostają wewnątrz liści.

Wśród herbat kwitnących jest także wiele rodzajów herbat białych. Te z kolei przygotowuje się z nierozwiniętych jeszcze pączków, które poddaje się suszeniu pozbawiającym je charakterystycznej dla innych herbat goryczki.

Liście herbaty są zwijane w pączki i uzupełniane wybranymi kwiatami. Zarówno biała jak zielona herbata wyglądają absolutnie spektakularnie. Aby otrzymać określony efekt wizualny, jak i smakowy trzeba jednak pamiętać o odpowiednim parzeniu herbacianych liści. Najlepiej robić do w szklanym dzbanku. Najpierw należy napełnić go wodą – w momencie jej przelewania ma ona około 90 stopni, warto więc jeszcze chwilę odczekać, aż spadnie ona do około 75-85°C. Proces parzenia nie powinien trwać więcej niż 7 minut, natomiast jeśli wolisz delikatniejsze aromaty, już po trzech możesz liczyć na gotowy napar.

Dowiedz się więcej na: Herbata kwitnąca – poznaj historię jej parzenia

Herbaty kwitnące Nianling

Herbata kwitnąca Nianling cieszy się bardzo dużą popularnością. Jednym z powodów jest duży wybór herbat kwitnących, który sprawia, że każdy z miłośników herbaty znajdzie tutaj coś dla siebie. Dla zwolenników słodko-kwiatowych nut, doskonałym wyborem będą kompozycje z dodatkiem kwiatu lilii lub jaśminu. Ceniący sobie mieszanki zdrowotne, przeciwzapalne, mogą zainteresować się herbatą kwitnącą z dodatkiem goździka. Nie brakuje także kulek, które kryją z sobie chryzantemy lub kwiat globe amaranth.

Wiele tutaj zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji smakowych, zapachowych, oczekiwań w stosunku do herbaty. Niezależnie od wybranej kompozycji możesz być pewien, że herbata biała czy zielona zaczaruje cię swoim wyglądem, smakiem i aromatem. Kto raz spróbuje herbaty kwitnącej, na rytuał jej parzenia będzie patrzył z zachwytem. Warto jednak pamiętać, że aby herbata spełniła oczekiwania, musi być odpowiednio zaparzona. Odwrócenie procedury, zalanie kulki zbyt gorącą wodą, może zniszczyć cały efekt.