Jak wybrać i gdzie kupić kitchen helper dla małego kucharza?

Dzieci błyskawicznie dorastają. W życiu każdego malucha nadchodzi moment, w którym żadne zabawki nie są tak ciekawe, jak obserwacja opiekunów podczas wykonywania różnych czynności kuchennych. Twoje dziecko chce być aktywnie zaangażowane w życie rodziny? Jednym z pomocnych narzędzi, które umożliwią maluchowi obserwowanie i pomaganie w kuchni, jest kitchen helper. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, wybierając go? Czytaj dalej – wyjaśniamy!

Jakie cechy powinien mieć kitchen helper?

Kitchen helper to nic innego jak podest kuchenny. Jego konstrukcja pozwala dziecku swobodnie dosięgnąć do blatu roboczego, dzięki czemu może obserwować, co rodzic na nim robi. Ma też możliwość brania aktywnego udziału w czynnościach. Może samodzielnie ugniatać ciasto czy dekorować ulubione ciasteczka. Kitchen helper dba przy tym o jego bezpieczeństwo i spokój rodzica.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając kitchen helper? Najważniejszy jest materiał, z jakiego go wykonano. Pamiętaj o tym, że mebel musi być solidny i wytrzymały. Celuj w produkty wykonane np. z ciężkich płyt laminowanych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że pomocnik kuchennych wytrzyma dziecięce harce. Zwróć też uwagę na to, czy model, który masz na oku, umożliwia dziecku samodzielne wchodzenie i schodzenie z niego. Jeśli Twoja pociecha jest bardzo energiczna, nie wahaj się postawić na model wyposażony w dodatkową płytę zabezpieczającą, która może zapobiec nieszczęśliwemu upadkowi.

Jak kitchen helper wpływa na rozwój dziecka?

Zastanawiasz się, dlaczego warto angażować dziecko we wspólne gotowanie? Nawet proste czynności kuchenne rozwijają jego sprawność motoryczną. Mieszanie czy przesypywanie składników to genialne ćwiczenie koordynacji ręka-oko. Maluch, który bierze udział w przygotowywaniu posiłków, uczy się samodzielności i odpowiedzialności za wykonywane czynności. Widząc efekty swojej pracy, buduje też pewność siebie. Przygotowywanie posiłków wiąże się z poznawaniem różnych tekstur, smaków i zapachów, co stymuluje wszystkie zmysły dziecka. Co więcej, podczas wspólnego gotowania maluch nie tylko świetnie się bawi, ale także rozwija kreatywność i cierpliwość.

Najlepsze kitchen helpery – gdzie warto je kupić?

Rynek oferuje mnóstwo kitchen helperów. Różnią się między sobą budową i designem. W e-sklepie tuptiwood.pl znajdziesz nawet modele przeznaczone dla dwójki dzieci! Marka tupti.wood to polski producent mebli i pomocy edukacyjnych zgodnych z koncepcją Marii Montessori. Produkty są wykonane z wytrzymałych materiałów gwarantujących bezpieczeństwo użytkowania. Co więcej, mają certyfikaty CE, które potwierdzają ich najwyższą jakość.

Niezwykle ważny jest też design kitchen helpera. Warto zdecydować się na model o uniwersalnym kolorze. Dzięki temu z łatwością dopasujesz go do aranżacji swojej kuchni. Pamiętaj, że pomocnik kuchenny zostanie z Wami na długi czas – jego zakup musi być więc dokładnie przemyślany!