Jak wybrać odpowiednią lampę do Twojej łazienki?

Wydawać by się mogło, że w kwestii wystroju łazienki oświetlenie ma drugorzędne znaczenie. Kiedy myślimy o dokonaniu zmian w wyglądzie tego pomieszczenia, jednego z tych, w których spędzamy przecież najwięcej czasu, w pierwszej kolejności przychodzi nam do głowy wymiana kafelków, luster, kabiny prysznicowej, czy wanny. To są jednak bardzo kosztowne i czasochłonne operacje, na które nie każdy może sobie pozwolić. To, że nie dysponujemy ogromnym budżetem, nie powinno jednak powstrzymywać nas przed dokonywaniem zmian w naszym mieszkaniu i podnoszeniu jakości i komfortu naszego życia. Na szczęście jest sposób na wizualne odświeżenie łazienki, który nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Lampa lampie nierówna

Jeżeli zastanawiasz się czemu mebel ze zdjęcia w katalogu wygląda gorzej w Twoim mieszkaniu, niż w sklepie, odpowiedź jest prosta. Był on tam lepiej oświetlony, tak żeby podkreślić jego zalety i ukryć wady. W łazience, gdzie zazwyczaj jest mniej światła, niż w innych pomieszczeniach, ma to dużo większe znaczenie. Nie jest to jednak sztuka mistyczna. Wystarczy odrobina wyobraźni przestrzennej i kilka dobrze umieszczonych lamp do łazienki, aby zupełnie odmienić jej oblicze. Jeżeli poświęcisz sprawie chwile uwagi, to z łatwością nauczysz się jak w zależności od potrzeb zmieniać swoją łazienkę niemal nie do poznania. Może ona stać się miejscem idealnym na romantyczne tête-à-tête, by zaraz zmienić się w salon fryzjerski, lub świątynię spokoju.

Lampy do łazienki – najnowsze trendy

Dobierając dobre, wielofunkcyjne, lampy do łazienki, należy pamiętać o kilku prostych rzeczach. Po pierwsze, jeżeli nie mamy zamontowanego dodatkowego podświetlenia na stałe, to lepiej jest kupić kilka mniejszych lamp (najlepiej o różnych kształtach), niż jedną dużą. Nawet jeśli wydawać by nam się mogło, że taka pasuje bardziej do naszej łazienki, to odbieramy sobie cenne pole manewru. Jeżeli bowiem zakupimy kilka mniejszych lamp do łazienki, to możemy lepiej manipulować kątami padania światła i ilością jego odcieni. Niektóre lampy możemy przygaszać, innych nie i w ten sposób możemy wizualnie powiększać naszą łazienkę, oświetlając w niej wolną przestrzeń i wyciemniając kąty. Służy to także celom afrodyzjakalnym. Niektóre lampy do łazienek mają wbudowaną funkcję kontrolowania intensywności światła, są jednak nieco droższe. Jeżeli nie możemy sobie na nie pozwolić, nie powinniśmy się także przejmować. Nakrycie zwyczajnej lampy cienką chusteczką sprawdzi się tak samo dobrze. Gdy jest kolorowa, uzyskamy także ciekawy mozaikowy efekt. Posiadanie w łazience kilku lamp ma też inne plusy. Jeżeli dosyć często korzystasz z makijażu, to przydatnym jest ustawienie lamp przy bokach lustra, a nie tylko nad nim. Dzięki temu uda się wyeliminować większość cieni, które mogą zakłamać to jak make-up będzie wyglądał po ukończeniu. Dzięki starannemu oświetleniu da się uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, gdy trzeba poprawiać sobie makijaż już na spotkaniu ze znajomymi lub przyjęciu. Niech się więc stanie światło!