Jakie cechy powinien mieć dobry instruktor narciarstwa?

Wiele osób, które rozpoczynają przygodę z jazdą na nartach, decyduje się na rozpoczęcie nauki pod okiem profesjonalnego nauczyciela. Taka opcja, chociaż kosztowna, daje nam solidne fundamenty i niekiedy pozwala kontynuować naukę na własną rękę. Jakiego instruktora wybrać? Podpowiadamy jak rozpoznać najlepszego z najlepszych.

Cierpliwość przede wszystkim

Brzmi banalnie, ale prawda jest taka, że dobry instruktor musi kryć w sobie nieskończone pokłady cierpliwości. Zaczynamy z różnych poziomów, a niektórym nauka przychodzi trudniej niż innym. Dlatego tak ważne jest, aby instruktor był wyrozumiały i nie podcinał nam skrzydeł. Bez cierpliwego nauczyciela, nawet świetni narciarze zrezygnowaliby już na wstępie.

Możliwość wypożyczenia sprzętu jest bardzo istotna

Wiele osób już na początku nauki w ferworze entuzjazmu rzuca się na zakupy w sklepie sportowym i nabywa wszystko, co będzie im potrzebne na stoku. Prawda jest taka, że nie ma sensu od razu inwestować w sprzęt. Dobre szkoły narciarskie dysponują wypożyczalniami, w których znajdziemy wszystko, co będzie nam potrzebne na początku przygody z narciarstwem. Dopóki nie spędzimy pierwszych godzin na stoku, lepiej dać sobie czas i sprawdzić, czy narciarstwo to sport, w którym faktycznie czujemy się dobrze. Dobry instruktor powinien dać nam taką możliwość, dlatego przed zatrudnieniem upewnijmy się, czy jego szkoła dysponuje wypożyczalnią sprzętu.

Nauka krok po kroku to klucz to sukcesu

Kolejne z pozoru banalne zdanie, od którego bardzo dużo zależy. Musimy pamiętać, że naprawdę dobry instruktor da nam dokładnie tyle czasu na naukę, ile potrzebujemy i dostosuje poziom lekcji do naszych indywidualnych możliwości. Unikajmy ludzi, którzy będą od razu rzucać nas na głęboką wodę i co gorszą będą mieli pretensje, że nie dajemy sobie rady. Takie podejście to pierwszy krok do zniechęcenia kursanta, a nie o to przecież w tym wszystkim chodzi.

Kompetencje poświadczone na piśmie to podstawa

Nie możemy zapomnieć o tym, że dobry instruktor jazdy na nartach jest przede wszystkim profesjonalistą, który może się poszczycić certyfikatami i dyplomami. Szukajmy instruktora, który nie tylko wyrobił najpotrzebniejsze dokumenty, ale także lubi się rozwiać, jest kreatywny i otwarty na nowe źródła. Jednym słowem, takiego, który lubi się uczyć i nie spoczywa na laurach. Takie osoby zatrudniane są przez najlepszego szkoły narciarskie, na przykład takie jak Śmigaj Na Narty – https://smigajnanarty.pl/.

 

Nauka pod okiem instruktora to nie tylko gwarancja uzyskania podstawowych umiejętności narciarskich, ale także doskonały sposób na rozwój i szansa na poczucie się dobrze w nowej sytuacji. Dlatego nie powinniśmy pozwolić, aby osoba, której płacimy za pomoc, podcinała nam skrzydła, cechowała się brakiem cierpliwości i jedynie podstawowymi kompetencjami. Dlatego szukajmy kreatywnego i pozytywnie nastawionego instruktora, który jest otwarty i ma pozytywne podejście do nauczania. Taki, który cechuje się cierpliwością i wyrozumiałością, a jego szkoła udostępni nam potrzebny sprzęt.