Jakie są zalety wkładek na płaskostopie?

Płaskostopie jest przykrą dolegliwością, chociaż należy powiedzieć, że wkładki ortopedyczne znacząco wpływają na komfort pacjenta. Taki rodzaj deformacji stopy sprawia, że osoba z tym problemem nie czuje się najlepiej i z pewnością szybko chciałaby się jej pozbyć. Wkładki na płaskostopie jak najbardziej są w stanie temu zaradzić. Postanowiliśmy dokładniej się im przyjrzeć pod kątem zalety i zachęcamy do przeczytania naszego tekstu, w celu zgłębienia wiedzy na ich temat.

Możliwość ograniczenia bólu

Sporo problemów z naszym zdrowiem bierze się z wady postawy. Trudno o odpowiednią, jeżeli mamy płaskostopie, co znacząco przekłada się na kręgosłup. Wkładki ortopedyczne mają to do siebie, że ograniczają problemy z postawą. Dzięki temu nasze biodra, kolana czy plecy są odciążone i znacznie łatwiej jest zadbać o swoje zdrowie. Każdy wie, że utrzymanie odpowiedniej postawy pomoże nam w aktywności fizycznej i w ogólnym samopoczuciu.

Wkładki ortopedyczne nie tylko są odpowiedzialne za redukowanie bólu, ale też bezpośrednio wpływają na proces regeneracji tkanek. Tym samym nasze stopy nie są tak bardzo zmęczone po wysiłku i jesteśmy w stanie wykonać więcej czynności każdego dnia. Koślawienie się kości piętowej będzie cały czas się pogłębiało w przypadku braku podjęcia jakichkolwiek kroków, a posiadanie wkładek temu zapobiega.

Opcja spersonalizowania wkładek

Na rynku można znaleźć coraz więcej wkładek, które pozwalają leczyć płaskostopie. Sklepy medyczne oferują masę wkładek ortopedycznych, ale może okazać się, że będą one niedopasowane do pacjenta. Jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ każdy ma inną stopę i inaczej wykonuje ruchy, więc możliwość stworzenia indywidualnej wkładki powinna być brana pod uwagę.

Należy zwrócić uwagę na to, że zakup zwykłej wkładki ortopedycznej pomimo zapewnień producentów, że poprawi stan zdrowia, niekoniecznie pokryje się z rzeczywistością. Wręcz przeciwnie, może się nawet okazać, że płaskostopie się pogłębi. Decyzja o personalizacji wkładki ortopedycznej będzie poprzedzona badaniami podologicznymi, które poprzez komputerową analizę będą mogły stworzyć idealną wkładkę.

Czy wkładki ortopedyczne są dla każdego?

Są osoby, które koniecznie powinny się uzbroić we wkładki ortopedyczne. Mowa o takich problemach jak ostroga piętowa, zapalenie ścięgna Achillesa, haluksy, nerwiak Mortona czy choroba Haglunda. Oczywiście, to nie wszystkie problemy, które wskazują na to, że indywidualne wkładki ortopedyczne powinny pojawić się na stopach.

Nie ma żadnych przeciwskazań do tego, żeby nosić wkładki ortopedyczne. Mają przecież one na celu skorygowanie również postawy, dzięki czemu zwiększy się komfort pacjenta. Przede wszystkim należy je zakupić dla dzieci i młodzieży, które zapobiegną powstawaniu wad.