Jakie wyposażenie do łazienki wybrać?

Wyposażenie łazienkowe musi być praktyczne i wytrzymałe – tylko w takim wypadku będziemy mogli cieszyć się z wygodnej przestrzeni kąpielowej. Ponieważ jest to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, każdy z nas powinien czuć się w nim swobodnie i komfortowo. Jak odpowiednio zagospodarować wnętrze? Czym się kierować podczas wyboru wyposażenia łazienkowego?

Armatura łazienkowa

Armatura jest jednym z kluczowych elementów wyposażenia każdej łazienki. Musi być solidna, a zarazem praktyczna. Warto oczywiście zwrócić uwagę także na jej walory estetyczne, a także materiał wykonania. Dobrym wyborem będzie wyposażenie pochodzące od jednego producenta – wówczas będziemy mieć pewność co do tego, że poszczególne elementy będą do siebie pasować.

Pisząc o armaturze łazienkowej, nie sposób nie wspomnieć o ceramice – w końcu umywalka jest niezbędna i trudno wyobrazić sobie bez niej codzienną higienę. Ceramika to zdecydowanie jeden z najtrwalszych materiałów, z którego wykonuje się armaturę. Jest ona odporna na zarysowania, działanie wysokiej temperatury, kamień, rdzę, a także działanie środków chemicznych. Zaletą posiadania armatury wykonanej z ceramiki bez wątpienia jest to, że można ją bardzo łatwo utrzymać w czystości – wystarczy przetrzeć ją mokrą ścierką nasączoną wodą i płynem. Do wad można zaliczyć podatność materiału na stłuczenia, co może się stać na przykład podczas transportu.

Bardzo ważnym elementem w łazience jest strefa kąpielowa, która może być wyposażona w wannę lub kabinę prysznicową. Niektórzy stawiają na wyposażenie się w oba rozwiązania, przy czym w tym wypadku trzeba posiadać dużą łazienkę lub dwie osobne. Wanna sprawdzi się świetnie w przypadku rodzin z małymi dziećmi lub gdy po prostu cenimy sobie długie relaksujące kąpiele. Kabina prysznicowa będzie świetnym wyborem w sytuacji, gdy szukamy praktycznych i uniwersalnych rozwiązań do łazienki. Wówczas przyda się odpowiednia obudowa brodzika 90 x 90 cm, dzięki której będzie można zamaskować nóżki kabiny. Oczywiście sposobów montażu brodzika jest więcej – można zdecydować się na osadzenie go na posadzce lub wpuszczenie go w nią. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Meble łazienkowe

Łazienka to pomieszczenie, w którym zazwyczaj panuje duża wilgotność, dlatego meble muszą być na nią odporne. Rozsądnym rozwiązaniem będzie regał łazienkowy wąski podwieszany, który jest dostępny w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach. Gdy meble nie będą mieć bezpośredniego kontaktu z wodą, na pewno dłużej posłużą, a co więcej będzie można bez problemu pod nimi posprzątać. Dlatego dobrym wyborem będzie na przykład szafka łazienkowa czarna na nóżkach. Podwieszana ceramika i meble sprawią, że łazienka nabierze lekkości i będzie wydawać się optycznie większa.

Wyposażenie do łazienki musi być solidne i estetyczne – tylko wtedy będziemy korzystać z łazienki z przyjemnością. Warto zatem dobrze przemyśleć sprawę, aby każdy element wyposażenia dobrze ze sobą współgrał.