Łazienka – wanna czy prysznic?

Aranżacja łazienki to nie lada wyzwanie. Pomieszczenie musi być bowiem i atrakcyjne, i funkcjonalne. To, jakie urządzenia sanitarne zostaną w nim zamontowane, zależy nie tylko od indywidualnych potrzeb użytkowników, ale i metrażu. Niewielka powierzchnia często sprawia, że mieszkańcy muszą wybierać pomiędzy wanną a prysznicem. Co i kiedy sprawdza się lepiej? Podpowiada dekorator wnętrz.

Wanna czy prysznic – co lepiej sprawdzi się w łazience?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Korzystają z niej nie tylko domownicy, ale i goście. Musi być więc atrakcyjna i praktyczna. Dlatego nie może w niej zabraknąć wygodnych urządzeń sanitarnych. Niewielki metraż ogranicza jednak możliwości aranżacyjne. Dlatego posiadacze małych łazienek muszą zdecydować się albo na wannę, albo na prysznic. Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady. Jeśli więc nie wiesz, co wybrać, skontaktuj się z profesjonalistą. Dekorator wnętrz podpowie Ci, co w Twoim przypadku wydaje się najlepszą opcją.

Co do zasady, wanna ma tę przewagę nad prysznicem, że daje możliwość wzięcia odprężającej kąpieli. Po stresującym dniu chwila relaksu z ulubioną lekturą w dłoni jest na wagę złota. Wannę docenią też rodzice małych dzieci. Pozwala ona bowiem wygodnie umyć maluchów. Stwarza również dogodne warunki do nauki dbania o higienę poprzez zabawę.

Prysznic natomiast jest uznawany za bardziej ekonomiczny pod względem zużycia wody. Umiejętne korzystanie z niego pozwala skutecznie zmniejszyć rachunki za media. Wiele osób uważa też, że kąpiel pod natryskiem jest bardziej higieniczna niż kąpiel w wannie. Woda bowiem na bieżąco spłukuje brud z ciała. Co więcej, prysznic jest łatwiejszy w dostępie dla osób starszych i o ograniczonej sprawności ruchowej.

To, na jaką opcję zdecyduje się posiadacz łazienki, zależy od dostępnego metrażu i indywidualnych preferencji. Na rynku dostępne są też specjalne wanno-prysznice, które łączą zalety obu opcji. To rozwiązania, które dekorator wnętrz często poleca, jeśli domownicy nie wiedzą, co wybrać.

Zapraszamy do współpracy: dekorator wnętrz Poznań