Meble loftowe do salonu

Bardzo ciekawą propozycją do salonu będą meble wykonane z litego drewna oraz metalu. Te eleganckie propozycje nigdy nie wyjdą z mody, dzięki czemu możemy z nich korzystać przez wiele lat. Jakie meble loftowe sprawdzą się w salonie i czemu warto je kupić? Te kwestie wyjaśniamy w artykule.

Stolik kawowy do salonu

Bardzo modnym akcentem w salonie będzie właśnie stylowy stolik kawowy wykonany z litego drewna. Przy stoliku możemy spędzać czas z gośćmi i postawić na nim poczęstunek. Producenci mebli loftowych proponują różne kształty stolików: kwadratowe, prostokątne, okrągłe i owalne. Dostępne są także różne wielkości i kształty podstawy stolików. Można wybrać także kolor drewna oraz metalowej podstawy. Bez problemu dopasujemy produkt do stylu całego salonu.

Meble loftowe: szafka RTV do salonu

Jednym z dość często spotykanych elementów wyposażenia w salonie jest właśnie telewizor i szafka RTV. Telewizor to dość spory sprzęt i powinien mieć solidne wsparcie w postaci wytrzymałej szafki. Meble lofotwe są wykonane z litego drewna, dzięki czemu nie ulegają zniekształceniu nawet w przypadku ciężkich sprzętów. Większość szafek RTV ma szafki lub półki do przechowywania płyt czy sprzętu elektronicznego. Warto zainwestować w trochę szerszą szafkę, która będzie lekko wystawać za telewizor. Dodatkowe funkcje szafki RTV również warto dopasować do potrzeb domowników.

Witryna do salonu

Wyjątkowo pięknym i eleganckim meblem loftowym do salonu jest właśnie przeszklona witryna. Górną część mebla stanowią zazwyczaj przeszklone półki, na których można postawić piękną zastawę lub porcelanę. Środkowa część to miejsce do postawienia ramek na zdjęcia lub rodzinnych pamiątek. W meblach loftowych do salonu możemy także przechowywać talerze, przetwory czy alkohol. Dość często w loftowej witrynie spotkamy pojemne szuflady na sztućce lub inne drobne kuchenne przedmioty.

Dlaczego warto kupić loftowe meble do salonu?

Salon to reprezentacyjne pomieszczenie, a meble loftowe są niebanalne i stylowe. Oryginalne drewno oraz surowa stal do designerskie połączenie, które sprawdzi się nawet w eleganckich wnętrzach. Producent mebli loftowych oferuje możliwość wyboru koloru drewna oraz metalu. Dzięki temu dopasujemy wszystkie elementy wyposażenia do stylu wnętrza i całego mieszkania. Drewno to materiał doceniany od lat głównie za naturalność oraz autentyczność. Każdy kawałek drewna jest bowiem inny dzięki obecności słojów oraz widocznej struktury. Meble loftowe powstają w rzemieślniczej pracowni z uwzględnieniem sprawdzonych metod obróbki drewna i metalu.