Najlepsze pomysły na wesele

Nieważne czy planujesz wziąć ślub w kościele, zawrzeć związek przed urzędnikiem, czy zabrać gości za granicę i tam dopełnić formalności — to, co łączy te trzy formy ślubu, to wesele odbywające się zaraz po nim. Państwo młodzi rzadko rezygnują ze ślubu. Chcą uczcić swój związek, a najlepiej zrobić to w gronie najbliższych podczas wspólnej zabawy.

Wesele na sali, czy pod chmurką?

Panująca obecnie moda na wesela sprawia, że narzeczeni prześcigają się w pomysłach na najbardziej zjawiskową zabawę. Każda z par chce, by to jej ślub został przez gości najlepiej zapamiętany. Coraz bardziej popularne stają się śluby organizowane w zewnętrznych namiotach na świeżym powietrzu. Jest to dobry pomysł na wesele, jeśli para młoda bierze ślub w miesiącach letnich. Wtedy jest największa szansa na piękną pogodę, która przy takich weselach jest niezbędna. Do takiej zabawy weselnej na świeżym powietrzu doskonale pasuje styl boho. Styl ten wyznacza nowe trendy w planowaniu ślubów. Na styl boho składają się naturalne dekoracje wykonane z drewna, papieru i roślin. Ale to także nieco luźniejsze i wygodniejsze kreacje dla młodych. Takie ekologiczne podejście znacznie zmieniło branżę ślubną w ciągu ostatnich kilku lat. Jednak pomysłowe wesele może być zorganizowane także na sali.

Wesele z motywem

Jeśli młoda para decyduje się na tradycyjną formę wesela, wciąż może urządzić zjawiskową zabawę. Najlepsze pomysły na wesele związane są z upodobaniami pary młodej. Taki motyw przewodni powinien dotyczyć wszystkich aspektów wesela. Od dekoracji, przez menu, kreacje ślubne, aż po muzykę. Wszystko powinno być spójne, aby tworzyć odpowiedni klimat. Ilość możliwości urządzenia wesela z motywem przewodnim jest właściwie nieskończona. Jeśli małżonkowie fascynują się komiksami japońskimi, mogą urządzić wesele w stylu azjatyckim. Na obiad podadzą sushi, panna młoda założy kimono zamiast sukni, menu napisane będzie pismem japońskim, a muzyka z japońskich kreskówek umili gościom zabawę. A może narzeczeni są fanami kina akcji? Inspiracja filmami o Bondzie jest jedną z częstszych. Muzyka filmowa to świetny podkład do tańca. A goście w sukniach koktajlowych i smokingach mogą raczyć się wystawnymi daniami i popijać martini.

A może nietypowo?

Oczywiście można wymyślić jeszcze bardziej nietypowe pomysły na wesele. Im bardziej oryginalne będzie wesele, tym lepiej zapadnie gościom w pamięć. Może warto zrezygnować z oklepanej formy zabawy ślubnej i postawić na imprezę na świeżym powietrzu przy największym mrozie. Takie zimowe ognisko z pieczonymi kiełbaskami, kulig z saniami i grzane wino w kubkach na pewno przejdą do historii. Pozostając przy jesienno-zimowej aurze można wybrać termin andrzejkowy, halloweenowy lub świąteczny i urządzić zabawę w takim klimacie. A jeśli młodzi preferują miesiące letnie, można zorganizować wesele w aquaparku, w kostiumach kąpielowych.

Nie tylko lokalizacja wesela może być nietypowa. Zamiast zatrudnienia orkiestry, można zrobić konkurs karaoke, a zamiast dań obiadowych, podać pizzę i inne szybkie przekąski. Tylko wyobraźnia młodej pary jest ograniczeniem.