Poznaj 3 powody, dla których warto zainwestować w nowoczesne łańcuchy świetlne LED!

Dekoracje świetlne z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Rynek oferuje mnóstwo rozmaitych rodzajów oświetlenia zewnętrznego, dzięki którym można stworzyć modną i przyciągającą wzrok kompozycję. Rozwiązaniem, które daje wiele aranżacyjnych możliwości, jest nowoczesny łańcuch świetlny LED. Zastanawiasz się, czy warto w niego zainwestować? Poznaj 3 najważniejsze zalety tej opcji!

1. Możliwość dopasowania łańcucha świetlnego do aranżacji

Do niedawna łańcuchy świetlne kojarzyły się wyłącznie z bożonarodzeniowym drzewkiem. Na szczęście powoli się to zmienia, a tego rodzaju oświetlenie nie jest już zarezerwowane jedynie na okres świąteczny. Świetlne łańcuchy mogą prezentować się efektownie niezależnie od tego, gdzie i o jakiej porze roku je zawiesisz. Współczesne aranżacje nie znają ograniczeń. Okazuje się, że łańcuchy świetlne mogą tworzyć efektowne dekoracje nie tylko na choince. Ze względu na bogatą paletę kolorystyczną coraz częściej pełnią funkcję girland ogrodowych, np. podczas przyjęć w ogrodzie. Drzewa czy krzewy będą stanowiły dla nich wspaniałe tło. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by przystroić nimi balkon czy taras. Wówczas nie muszą pełnić wyłącznie funkcji ozdobnych. Będą oświetleniem pomocniczym, które sprawi, że wypoczynek na świeżym powietrzu będzie jeszcze przyjemniejszy!

2. Dekoracja, która przyciąga wzrok nie tylko zimą

Dotychczas łańcuchy świetlne były nieodłącznym elementem dekoracji na Boże Narodzenie. Obecnie dostępne na rynku propozycje mogą zdobić przestrzeń przed domem przez cały rok. Łańcuchy świetlne, które znajdziesz np. w e-sklepie NewLed, są dostępne w wielu kolorach. Idealnie wpisują się więc w wiosenne i letnie aranżacje tarasu, balkonu czy ogrodu. Zimą możesz tradycyjnie przyozdobić nimi choinki, drzewa czy krzewy. Świetnie prezentują się też w budynkach użyteczności publicznej. Najczęściej wykorzystuje się je do dekoracji ogródków gastronomicznych.

3. Łańcuchy świetlne LED – funkcjonalność i długa żywotność

Oświetlenie zewnętrzne musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinno być trwałe i wytrzymałe. Konieczna jest też dobra odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Oprócz tego powinno być energooszczędne i emitować przyjemne dla oka światło. Łańcuchy świetlne LED spełniają wszystkie te wymagania. Lampki te pobierają niewielką ilość prądu. Mogą przy tym świecić przez wiele setek godzin z pełną mocą. Modele ledowe dają ogromne możliwości w zakresie wyboru koloru i temperatury barwowej. Zakup lampek LED to inwestycja – możesz mieć pewność, że łańcuchy ledowe posłużą Ci dłużej niż jeden sezon!