Profesjonalny animator dla dzieci jako gwarancja udanej zabawy

Animator zabawy to stały element dużych imprez plenerowych oraz coraz częściej urodzin dla dzieci. Jego zadanie jest proste. Ma sprawić, aby dzieci miło spędziły czas i przy okazji dać okazję do odpoczynku rodzicom (kiedy dzieci są zajęte, dorośli mają chwilę dla siebie). Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, aby osoba, której powierzamy swoje pociechy była stuprocentowym profesjonalistą.

Animator zabawy – jakie cechy powinien mieć?

Animator zabawy powinien przede wszystkim uwielbiać dzieci oraz spędzanie czasu z nimi. To jednak nie jedyna kwalifikacja. Musi być fachowcem, który potwierdza swoje umiejętności za pomocą odpowiednich dokumentów. Absolutnym must have jest kurs animatora. Przydaje się również kurs pedagogiczny, a dodatkowych atutem będzie szkolenie z pierwszej pomocy.

A poza tym, wynajmując animatora dla swoich pociech warto zwrócić uwagę na referencje. Czy dany animator ma w internecie opinie od klientów, którzy potwierdzają jego kompetencje? Jeśli tak, możemy go zatrudniać.

Animator – co robi?

Wiele osób pewnie się zastanawia, co robi animator. Odpowiedź brzmi bardzo prosto – proponuje zabawy dla dzieci. Ma w swoim repertuarze szeroką gamę gier i aktywności. Często wykorzystuje do nich bardzo konkretne rekwizyty.

Tutaj jednak jego zadanie się nie kończy. Oprócz bowiem zajmowania czasu, animator musi też zajmować się dziećmi. W zakres jego obowiązków wchodzi rozwiązywanie konfliktów (które w dużej grupie pięciolatków niezawodnie się pojawią).

Animacje dla dzieci – jakie zabawy proponuje animator?

Animatorów od opiekunów odróżnia to, że posiadają swój własny program. Zazwyczaj oparty jest on na elementach stałych, które jednak sprawiają dzieciom ogrom przyjemności. Podczas pracy tego specjalisty możemy liczyć na następujące animacje dla dzieci i zabawy:

  • Zabawy z chustą animacyjną. Chusta to duży i bardzo kolorowy krąg. Dzieci łapią za jego końce, a następnie mają wykonywać polecenia animatora. Jedna z bardziej popularnych zabaw to w tym wypadku „przesyłanie” przedmiotów do konkretnych uczestników zabawy za pomocą ruchów chusty.
  • Taniec i inne zabawy ruchowe. Animator zadaje dzieciom zabawy taneczne. Mówi, jak mają się poruszać i co robić w danym momencie. Tutaj może, ale nie musi pojawić się piłeczka czy inne drobne akcesorium.
  • Skręcanie balonów. Jednym ze stałych elementów pracy animatora jest skręcanie balonów. W jego rękach powstają psy, koty, żyrafy oraz szable, korony i serduszka.
  • Ciuciubabka, baba jaga patrzy i inne klasyki. Znamy je doskonale. Znają je też dzieci. Co nie zmienia faktu, że podczas odpowiednio prowadzonych gier będą się świetnie bawić.