Zaczynasz naukę angielskiego? Zobacz, jakich błędów należy unikać

Zaczynasz naukę języka angielskiego lub dopiero masz taki zamiar? Możesz robić postępy w nauce pod warunkiem, że zadbasz o każdy jej aspekt i wykażesz się konsekwencją. Zobacz, jak zaplanować swoją naukę i jakich błędów najlepiej unikać.

Od czego zacząć naukę języka?

Szukasz sposobu, by zacząć naukę języka angielskiego? Koniecznie rozpocznij od wyboru właściwej metody. Jedną z nich jest Metoda Aktywnego Mówienia. Pozwala ona poznawać język angielski w przyjemnej formie, która przynosi oczekiwane rezultaty. Metoda Aktywnego Mówienia to sposób na poznanie 1000 najważniejszych słów wykorzystywanych w 75% tekstów pisanych i 80% konwersacji. Główny nacisk kładziony jest nie na wypełnianie nużących ćwiczeń, a na komunikację werbalną.

Metoda Aktywnego Mówienia pozwala też przybliżyć zagadnienia gramatyczne, ale wyłącznie czasy, które są niezbędne w konwersacjach angielskich. Korzystając z Metody Aktywnego Mówienia, poznasz 6 najważniejszych czasów, które pojawiają się w większości rozmów prowadzonych po angielsku. Zamiast nudnych ćwiczeń gramatycznych, będziesz poznawać język w przystępnej i przydatnej formie. Odwiedź stronę: https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski-starter/ i otrzymaj 4 bezpłatne lekcje demonstracyjne kursu Aktywny Angielski.

Nie unikaj mówienia

Choć wiele osób obawia się mówić na początku swojej nauki, to jest to niezbędne, by osiągać efekty. Nie wystarczy tylko słuchanie, by nauczyć się komunikować w języku obcym. Samo słuchanie nie działa, bo żeby mieć efekty, należy też ćwiczyć aparat mowy. Sprawdź, jakie są najczęstsze błędy popełniane w trakcie nauki języka angielskiego i jak ich uniknąć: https://www.youtube.com/watch?v=i8EdG_I2XL8.

Dopasuj tempo nauki do swoich możliwości

Nie masz zbyt dużo czasu i zastanawiasz się, czy uda Ci się nauczyć języka angielskiego? Nie znasz żadnego słowa w języku angielskich i myślisz, że nie uda Ci się przyswoić języka? Dobra strategia jest kluczem do sukcesu i Ty również możesz bez trudu komunikować się w obcym języku.

Uczestnicząc w tradycyjnych kursach językowych, musisz dostosować się do tempa, jakie obowiązuje na zajęciach. Nawet jeśli nie dysponujesz dużą ilością czasu, to lekcje bywają bardzo wymagające, a ćwiczenia między kolejnymi zajęciami pochłaniają dużo czasu. Dlatego też dla wielu osób jest to demotywujące.

Korzystając z indywidualnych metod nauki, możesz dostosować tempo do swoich możliwości. Metoda Aktywnego Mówienia pozwala Ci odtwarzać lekcje według własnych preferencji i w swoim tempie. Możesz uczyć się języka angielskiego tak, jak chcesz, tyle, ile chcesz i kiedy masz ochotę.

Nie musisz być perfekcyjny

Częstym problemem osób uczących się języka angielskiego jest to, że usilnie starają się być perfekcyjnymi. Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się języka angielskiego, to takie podejście może spowodować frustrację i wręcz zatrzymać Twoje postępy w nauce. Daj sobie przyzwolenie na popełnianie błędów i powolne rozwijanie umiejętności językowych. Pamiętaj, że nawet powolny postęp, to wciąż postęp i przybliża Cię do upragnionego celu. Nie zapominaj przy tym o systematyczności, bo to ona jest kluczem do sukcesu. Jeśli poświęcisz nawet kwadrans dziennie na naukę języka angielskiego, to efekty zobaczysz w zaskakująco krótkim czasie i język angielski przestanie wydawać się tak nieosiągalny, jak wcześniej.