Żele energetyczne dla biegaczy, czy warto?

Żele energetyczne dla biegaczy, czy warto? Z tym pytaniem boryka się wielu biegaczy, szczególnie tych, którzy biegają na długich dystansach. Dlaczego więc warto bliżej przyjrzeć się żelom energetycznym oraz ich właściwościom? Kidy i po jakie z nich warto sięgnąć, aby skutecznie poprawić nasze wyniki w bieganiu? Na te oraz na inne pytania postaramy się wam odpowiedzieć, dzięki czemu będziecie wiedzieli, czy warto skorzystać z żeli energetycznych.

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z żeli energetycznych dla biegaczy?

Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest taka jednoznaczna jak mogło by się wydawać. Wszystko tak naprawdę zależy od nas oraz, tego, kiedy chcemy użyć żelu. Żel może okazać się zbawienny na przykład, gdy nie mieliśmy czasu zjeść normalny posiłek przed treningiem. W ten sposób dostarczymy naszemu organizmowi odpowiedniej dawki energii potrzebnej w czasie treningu. Żel może być też pomocny, gdy będziemy mieli dłuższy trening, gdyż będziemy potrzebować w jego trakcie więcej energii na przykład, gdy planujemy wielokilometrowe wybieganie. Może on też być przydatny na zawodach, szczególnie w maratonach oraz biegach ultra, ale także w trakcie półmaratonów.

Czym kierować się przy wyborze żelu energetycznego?

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie żelu, to jego skład. Najlepiej, żeby miał duże ilości węglowodanów oraz jak najmniej cukrów, które mogą na przykład podrażnić nasz układ trawienny. Jeżeli chodzi o węglowodany to właśnie one dostarczają nam energii w trakcie biegu. Dobrze by było też, gdyby miał odpowiednią ilość kofeiny. W tym wypadku dobrej jakości produkty znajdziemy tutaj https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_ENERGIA_ZELE-ENERGETYCZNE-245.html. Inną równie ważną kwestią przy wyborze żelu energetycznego, jest jego smak. Nie ma co tu ukrywać, musimy go lubić, w przeciwnym razie jego spożywanie nie sprawi nam przyjemności, a wręcz może nas odpychać, a przecież nie o to chodzi, nikt przecież nie chce jeść czegoś, co nie lubi, szczególnie w trakcie biegu. Aby lepiej się on wchłonął, a co za tym idzie szybciej dał na m przysłowiowego kopa, to warto go popić niewielką ilością wody lub napoju izotonicznego. Dla tego też warto korzystać z żeli wysokiej klasy, takich jak na przykład dostępne w sklepie Alenergy w przeciwnym razie możemy kupić produkt, który będzie za słodki, a co za tym idzie będziemy musieli go popić większą ilością wody.
Podsumowanie

Nie warto kupować żeli niskiej i wątpliwej jakości, w przeciwnym razie może się okazać, że żel, który miał nam pomóc w osiągnięciu lepszych wyników, sprawi, że w najlepszym wypadku będą one takie same, lub wręcz gorsze. Mogą one też w skrajnych przypadkach spowodować różne dolegliwości takie jak między innymi biegunka. A przecież nikt nie chciałby jej dostać, a tym bardziej w trakcie zawodów lub też treningu. A wystarczy przecież kupić wysokiej klasy żel, który w odpowiedni sposób doda nam energii do dalszego biegu, a co za tym idzie spełni swoje zadanie.