Budujesz stacje paliw? Zadbaj o wytrzymałe wyposażenie

Inwestycja w stację benzynową wymaga dopilnowania wielu aspektów, dzięki którym korzystanie z niej będzie funkcjonalne i bezpieczne dla klientów. Im lepiej prezentująca się i intuicyjna stacja, tym większa liczba odbiorców jest skora do odwiedzenia punktu tankowania. Ważne, by poszczególne elementy wyposażenia stacji benzynowej były wytrzymałe i pochodziły od sprawdzonych producentów. Tak zwane „pójście po kosztach”, w kontekście budowy stacji paliw, może doprowadzić do długich i nieplanowanych przestojów w funkcjonowaniu punktu (np. z powodu awarii technicznych). To zaś prosta droga do tego, by kierowcy skorzystali z usług konkurencji.

Które części wyposażenia muszą cechować się najlepszymi parametrami użytkowymi? Dystrybutory którego producenta cechują się optymalnym stosunkiem jakości do ceny? Poniżej wskazujemy, na jakie elementy składowe w wyposażaniu stacji paliw należy zwrócić swoją uwagę.

Zbuduj swoją stację paliw z Corrimex

Budujesz lub planujesz zainwestować w nową stację benzynową? Jeśli tak, to z pewnością warto przyjrzeć się kompleksowej ofercie przedsiębiorstwa Corrimex. To polski lider w dziedzinie wyposażania punktów tankowania pojazdów, który od przeszło 30-stu lat prężnie funkcjonuje na rodzimym rynku. Corrimex nie jest producentem oferowanego wyposażenia, a dystrybutorem i realizatorem ich wdrażania. Ze względu na długoletnie doświadczenie i status wiodącej firmy na rynku wyposażania obiektów przydatnych dla kierowców – Corrimex jest dla wielu inwestorów przedsiębiorstwem pierwszego wyboru. Warto zaznaczyć, że polska marka od lat współpracuje z wiodącymi na świecie producentami wyposażenia i komponentów technicznych, w wielu przypadkach funkcjonując jako ich oficjalny przedstawiciel na rynku polskim. Sprawia to, że wszelkiego rodzaju problemy, związane z funkcjonowaniem poszczególnych elementów stacji, mogą zostać skutecznie i szybko wyeliminowane przez wykwalifikowanych i dobrze przygotowanych serwisantów. Ułatwia to również fakt, że Corrimex ma rozbudowaną na całą Polskę mobilną sieć serwisową świadczącą usługi serwisu eksploatacyjnego, badań szczelności instalacji, napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych.

Inwestorzy, którzy współpracują z marką Corrimex, doceniają firmę przede wszystkim za:

 • fachowe i rzetelne doradztwo;
 • dostarczanie najtrwalszych i najsolidniejszych elementów wyposażenia;
 • znakomitą komunikację na linii firma-klient;
 • nowoczesny i elegancki wygląd oferowanego sprzętu;
 • wykorzystanie komponentów o niskiej awaryjności i cechujących się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne;
 • w razie wystąpienia takiej potrzeby – szybkie reakcje serwisowe;
 • wdrażanie sprawdzonych rozwiązań, m.in. w kontekście armatury, osprzętu, jak i elementów ułatwiających inspekcje i serwis, typu: studnie nazbiornikowe, czy pokrywy najazdowe z materiałów kompozytowych.

Budowa stacji paliw z Corrimex to gwarancja pozyskania najwyższej jakości urządzeń i systemów oraz fachowego wsparcia na każdym etapie funkcjonowania biznesu.

Bogata oferta dla stacji paliw od Corrimex

Przedsiębiorstwo Corrimex zajmuje się wdrażaniem pełnoprawnych rozwiązań technologicznych we współpracy ze sprawdzonymi i cenionymi na całym świecie producentami. To zaś sprawia, że w asortymencie marki znajdują się systemy, instalacje i sprzęty wytwarzane przez najbardziej znane przedsiębiorstwa o globalnej renomie. Oferowane wyposażenie dla stacji paliw to m.in.:

 • dystrybutory paliw Tokheim. Firma zajmuje się produkcją: dystrybutorów dla flot, rozwiązań detalicznych, systemów do AdBlue. Dystrybutory paliw Tokheim można spotkać w najdalszych zakątkach świata;
 • systemy pomiarowe TLS Gilbarco Veeder Root. Dostawca kompletnych rozwiązań do tankowania, który posiada w swoim asortymencie zaawansowane systemy odpowiedzialne za monitoring stanu zbiorników magazynujących paliwa;
 • instalacje rur paliwowych KPS. Szwedzki producent dostarcza wytrzymałe i wydajne systemy instalacyjne, które służą do sprawnego przesyłania paliw płynnych. Firma tworzy produkty, które przez wiele lat mogą być wykorzystywane w instalacjach prowadzonych pod gruntem;
 • armatura paliwowa Elaflex. Marka zajmuje się produkcją elementów dodatków instalacji i wyposażenia dla stacji paliw i przemysłu, określanych zbiorczo mianem armatury. Wśród flagowych produktów znajdują się akcesoria takie jak: kompensatory, złączki, węże czy pistolety nalewcze – zwykle kompatybilne z systemami pozostałych przedsiębiorstw;
 • pokrywy i studnie kompozytowe Fibrelite. Wykorzystanie betonowych włazów na stacjach paliw może rodzić ryzyko powstawania niebezpieczeństw, np. w wyniku pękania materiału i prób przeprowadzenia inspekcji. Renomowane stacje paliw wykorzystują pokrywy kompozytowe od tej marki, stawiając na bezpieczeństwo i możliwość bezpiecznej eksploatacji stacji bez przestojów technologicznych;
 • pompy tłoczne Red Jacket. Systemy zanurzeniowe od tej firmy służą procesowi wydajnego przepływu paliwa. Docenia się je ze względu na innowacyjną konstrukcję, zwiększoną wydajność i stosunkowo cichą pracę.

Doświadczony partner dla Twojej stacji paliw

Najlepsze wyposażenie stacji benzynowej w jednym miejscu? Z Corrimex to możliwe, a to dzięki wieloletniej współpracy z renomowanymi markami, dzięki której osiągnięto status ważnego przedstawiciela w tej części Europy. Corrimex od ponad 30 lat montuje, naprawia, kontroluje, serwisuje i wyposaża stacje benzynowe w wytrzymałe komponenty składowe. Stwórz swój własny punkt do wydawania paliw, który będzie deklasował konkurencję – dzięki niezawodnej pracy bez zbędnych przestojów.