Dopłata do odszkodowania OC – warto walczyć o swoje prawa

W naszym życiu zdarzają się różne sytuacje – niektóre z nich niestety nie mają najprzyjemniejszego charakteru i mogą się wiązać, np. z koniecznością ubiegania się o odszkodowanie z polisy OC. Taka rekompensata powinna pokryć nasze wszelkie roszczenia oraz sprawić, że będziemy mogli spoglądać w przyszłość pewnie i spokojnie. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Co więc czynić jeśli wydaje się nam, że nasze odszkodowanie zostało zaniżone, a z OC sprawcy wpłynęło zbyt mała kwota pieniędzy? Z pewnością warto tutaj dokładnie się przyjrzeć temu, co uczyniło towarzystwo ubezpieczeniowe, bo może się okazać, że np. do naprawy pojazdu będziemy musieli dopłacić z własnej kieszeni. W tym celu warto skontaktować się ze specjalistami, którzy wiedzą jak postępować w takich sytuacjach, by odzyskać to, co się nam należy.

Dopłata do odszkodowania OC – czy to możliwe?

W przypadku odszkodowań OC można decyzję taką poddać w wątpliwość. Od momentu wydania decyzji ubezpieczeniowej mamy aż trzy lata na to, by zmienić jej ostateczny wymiar. Często może się to wiązać z dopłatą do zaniżonej części odszkodowania, wynikającej np. z użycia zamienników do naprawy samochodu, zawyżenia kosztów robocizny, pomniejszania odszkodowania o podatek VAT, utratę wartości handlowej pojazdu, itp. Nie wszystkie potencjalne wybiegi towarzystwa ubezpieczeniowego mogą być widoczne na pierwszy rzut oka. Od wydania decyzji ubezpieczyciela najlepiej odwoływać się z fachowcami, którzy wiedzą jak postępować w tego typu sytuacjach. Profesjonalną pomoc prawną, która może doprowadzić do uzyskania dopłaty do odszkodowania, z pewnością znajdziemy w witrynie internetowej: https://kancelariawo.pl/doplata-do-odszkodowania-oc/. Wystarczy wejść na tę stronę, wypełnić specjalny formularz, przesłać kosztorys naprawy pojazdu do analizy i czekać na decyzję, jaką podejmie wyżej wymieniona firma.

Zaniżone odszkodowanie – nie wszystko zależy do decyzji ubezpieczyciela

Skorzystanie z potencjalnej oferty możliwości odkupu wierzytelności, może nam przynieść całkiem niezłą sumę pieniędzy. Należy pamiętać, że przekazanie moich danych osobowych na takiej stronie ma charakter dobrowolny, ale będzie niezbędne do tego, by wprowadzić całe postępowanie w życie. Przekazanie danych w tej sytuacji jest całkowicie bezpieczne, a podane dane kontaktowe po przyznaniu odszkodowania będą nadal pilnie chronione przez określony prawem czas. Jeśli więc mamy wrażenie, że mamy ręku rażąco niską wycenę szkody, kwota odszkodowania powinna być wyższa, trzeba się z nimi skontaktować już dziś – wyższe odszkodowanie jest tego warte.