Samochód z salonu – dlaczego warto?

Jeśli chcesz kupić samochód, masz dwie możliwości. Pierwsza z nich to zakup pojazdu używanego, a druga to nabycie nowego modelu z salonu. Dlaczego lepiej odwiedzić salon Volkswagen niż kupować Passata czy Golfa na rynku wtórnym? Jakie są zalety posiadania auta z salonu? Sprawdzamy!

Salon Volkswagen, czyli pojazd z nowych i oryginalnych części

Wybierając jako miejsce zakupu auta salon Volkswagen, masz pewność, że będzie to pojazd złożony z nowych, oryginalnych części. To jedyny sposób na to, aby mieć taką pewność. Nawet w przypadku stosunkowo nowych, kilkuletnich pojazdów, zawsze istnieje ryzyko, że niektóre podzespoły zostały wymienione na części niższej jakości. Natomiast producent samochodu jest gwarancją, że oferuje auto złożone z części nieużywanych, pochodzących z fabryki producenta podzespołów przeznaczonych na pierwszy montaż. Innymi słowy, auto jest złożone z części absolutnie najwyższej jakości.

Auto nieużywane, czyli niska awaryjność

Kupując samochód, określamy najpierw swój budżet, do którego dostosowujemy wybór modeli. Niestety wiele osób popełnia błąd, nie biorąc pod uwagę napraw, które będzie trzeba przeprowadzić w najbliższym czasie. Zdecydowania większość podzespołów samochodowych to części eksploatacyjne. Oznacza to, że nawet brak kolizji i całkowicie poprawne użytkowanie samochodu nie uchroni przed koniecznością wymiany podzespołów po przejechaniu określonej liczby kilometrów. Każdy samochód używany ma już na koncie pewną liczbę kilometrów, zatem znajduje się on o wiele bliżej konieczności wymiany niż nowe auto z salonu.

Wybierając pojazd z salonu Volkswagena, nie musisz myśleć o wymianie podzespołów, ponieważ o ile nie dojdzie do wypadku, nie będzie ona potrzebna. Co więcej, auto z salonu posiada gwarancję, co oznacza, że usterka w pierwszych latach użytkowania samochodu zostanie sfinansowana przez producenta pojazdu. W niskiej cenie można też wykupić pełen pakiet serwisowy na jeszcze dłuższy okres niż czas obowiązywania gwarancji. Innymi słowy, zakup auta z salonu może być po prostu bardzo opłacalny.

Niewątpliwie kupno pojazdu prosto z salonu ma swoje zalety. Warto się nad nimi zastanowić, ponieważ pomimo wyższej ceny zakupu, ostatecznie auto z salonu może być bardziej opłacalnym wyborem niż wybór modelu z rynku wtórnego.