Praca w biurze lub zdalnie. Co wybrać?

Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić, jak można pracować bez wychodzenia z domu? Ale ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskuje praca zdalna czy oficjalna praca z domu.

Zgadzam się, teraz trudno sobie wyobrazić codzienne życie bez Internetu? Nie trzeba mówić o pracy każdej firm. Nowoczesne technologie pozwalają na wykonywanie pracy zdalnej w sposób jakościowy i terminowy. Wiele firm oferuje nawet pracę z domu i formalne zatrudnienie. Na przykład największy bank internetowy na świecie stworzył największe domowe call center, w którym każdy pracownik w pełni realizuje swoje funkcje, pracując zdalnie z domu.

Podczas gdy wielu spiera się o pracę zdalną, czy pracę w biurze w Internecie, pojawia się coraz więcej wolnych miejsc pracy związanych z pracą zdalną. Na Jooble możesz łatwo znaleźć obydwa rodzaje pracy. Bez względu na miasto czy zawód, wystarczy wpisać słowa kluczowe, takie jak praca Gniezno, a otrzymasz setki wolnych miejsc, spośród których będziesz musiał wybrać tylko ten, który Ci odpowiada.

Praca w biurze

Praca w biurze – praca w klasycznym tego słowa znaczeniu – codziennie według ustalonego grafiku, w otoczeniu współpracowników i kierownictwa. Praca w biurze nie wymaga nadmiernej samoorganizacji, samo środowisko sprzyja produktywnej aktywności. Istnieje możliwość komunikowania się ze współpracownikami, ciągłego omawiania bieżących momentów pracy i pracy w zespole. Ale nie zapominaj, że pracownicy biurowi często spędzają dużo czasu w drodze z domu do biura iz powrotem, poświęcając nie tylko poranny sen, ale także wieczory z przyjaciółmi.

Trzeba też pamiętać, że każda osoba ma swoje biorytmy, w zależności od tego, jaka maksymalna produktywność może być dla kogoś w ciągu dnia, a dla kogoś późnym popołudniem, kiedy klasyczny dzień pracy powinien już się skończyć i wszystkie raporty zostały złożony. Ponadto pracownicy w biurze wykonują głównie rutynową pracę w ramach jednego projektu lub firmy, czyli nie mają możliwości angażowania się w inne równie ciekawe projekty w godzinach pracy.

Plusy

 • Twoja praca nie musi iść za Tobą do domu;
 • Wychodzisz z pracy w tym samym czasie;
 • Jest to łatwe środowisko do nawiązywania relacji ze współpracownikami.

Minusy

 • Może promować siedzący tryb życia;
 • To może stać się powszechne;
 • Polityka biurowa.

Praca zdalna

Praca z domu lub praca w domu jest świetna dla osób wysoce samoorganizujących się, które potrafią się skupić i efektywnie zarządzać swoim czasem samodzielnie. Oficjalna praca w domu to świetna okazja do pracy w domu dla matek przebywających na urlopie macierzyńskim, które wolą nie tracić swoich umiejętności zawodowych.

Na przykład w ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje reklama firm w sieciach społecznościowych. Istnieją całe agencje smm, które specjalizują się w promowaniu firm w sieciach społecznościowych. Do tego rodzaju działalności, po odpowiednim przeszkoleniu, specjaliści nie muszą przebywać w biurze, bez problemu poradzą sobie ze swoimi obowiązkami, pracując zdalnie w domu.

Oficjalna praca online w domu jest również popularna w branży IT, gdzie wszystkie problemy można rozwiązać za pomocą komputera i stabilnego łącza internetowego. Ten rodzaj pracy pozwala pracować nad różnymi, niezwiązanymi ze sobą projektami, które mogą być interesujące dla kreatywnych ludzi, na przykład projektantów.

Plusy

 • Wzrost produktywności;
 • Elastyczne godziny otwarcia;
 • Oszczędność czasu i pieniędzy.

Minusy

 • Brak spójności zespołu;
 • Ograniczony awans zawodowy;
 • bezpieczeństwo cybernetyczne.

Korzyści z pracy zdalnej

Praca z domu i formalne zatrudnienie jest również dość wygodne dla pracodawców, ponieważ nie wymaga wynajmowania całego biura! Cały personel wykonuje swoją pracę terminowo zdalnie z domu. Praca zdalna z domu Oferty pracy od bezpośrednich pracodawców to coraz częstsze zapytanie w wyszukiwarkach. Młodzi specjaliści chcą samodzielnie planować swój czas pracy i angażować się jednocześnie w kilka ciekawych projektów, rozwijających się jednocześnie w różnych kierunkach.

Ale warto zauważyć, że szereg specjalności, zwłaszcza tych związanych ze stałą komunikacją z ludźmi, oczywiście nie implikuje oficjalnej pracy w domu.

Jaka praca jest przyszłością?

Wielu ekspertów zgadza się, że praca zdalna stopniowo całkowicie zastąpi tradycyjną pracę biurową. Jednak w tej chwili jest to niemożliwe – jest zbyt wiele konwencji. Dlatego coraz częściej firmy praktykują tzw. tryb „kombinowany”: przez kilka dni pracownik pracuje zdalnie, a pozostałe dni tygodnia – w biurze (fakultatywnie lub na zasadach obligatoryjnych).

W każdym razie praca zdalna jest dla wielu bardzo obiecującym i wygodnym formatem pracy.

Podsumowanie

Praca zdalna i praca w biurze ma szereg zarówno plusów, jak i minusów. Warto dobrze przeanalizować, jaki rodzaj zatrudnienia najbardziej Ci odpowiada, czy możesz pracować z domu z taką samą odpowiedzialnością i starannością, czy też koledzy w biurze nie będą Ci przeszkadzać. Tak czy inaczej, rynek pracy oferuje dziś ogromną liczba wolnych miejsc dla obu rodzajów zatrudnienia.