Czy warto inwestować w złotą biżuterię?

Zakup wyrobów jubilerskich wykonanych z wysokiej klasy złota wiąże się z określonymi kosztami. Dlatego wiele osób zastanawia się, czy kupować je w prezencie z okazji uroczystości okolicznościowych, wielu powtarza „przecież to takie drogie podarunki”. Zatem, czy warto inwestować w złotą biżuterię i obdarowywać nią dzieci z okazji Chrztu Świętego, Pierwszej Komunii Świętej lub innych wydarzeń? Poniżej przedstawiamy kilka cennych argumentów za tym, że złota biżuteria to nie tylko pamiątka po cioci lub po babci, lecz bardzo dobra inwestycja na przyszłość.

Złota bransoletka dla dziewczynki na komunię i inne okoliczności – dlaczego warto

Szukając upominku dla dziecka z okazji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej, zamiast popularnych gadżetów elektronicznych, które kiedyś zostaną rzucone w kąt, warto wybrać złotą biżuterię. Może to być złota bransoletka na rękę ze spersonalizowanym grawerem lub bez. Natomiast osoby szukające czegoś bardziej wyrafinowanego mogą wybrać dla dziewczynki złote kolczyki na komunię, naszyjnik lub pierścionek.

Mówiąc o biżuterii, często zapomina się o chłopcach, dla których również nie brakuje wyrobów jubilerskich. Bardzo popularnym upominkiem na komunię dla chłopca okazuje się łańcuszek z krzyżykiem. Można również wybrać model z medalikiem przedstawiającym wizerunek Jezusa Chrystusa albo z zawieszką w kształcie pojazdu. Warto również zainwestować w prawdziwy złoty zegarek, który jest absolutnym must have wśród komunijnych prezentów.

Jednak złota biżuteria wręczona dziecku na Pierwszą Komunię Świętą lub inną okoliczność to nie tylko stylowa dekoracja, która w przyszłości stanie się ponadczasowym dodatkiem do stylizacji młodego człowieka. To również rozsądne ulokowanie pieniędzy. Metale szlachetne od wieków były synonimem bogactwa i to się nie zmieniło. Za dziesięć, za dwadzieścia lat złota bransoletka dla dziewczynki na komunię może być warta dwa lub trzy razy tyle, ile kosztowała w sklepie u jubilera.

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, aby zainwestować w złotą biżuterię, okazuje się zabezpieczenie na przyszłość. Można obdarować bliską osobę wysokiej jakości biżuterią Zeccoro, która z czasem stanie się po latach dobrem rodowym. Przekazywana z pokolenia na pokolenie, jako rodzinna pamiątka zyska na wartości, a w sytuacji kryzysowej można ją sprzedać z dużym zyskiem.

Inwestycja w dobry gust od najmłodszych lat

Poczucia estetyki uczymy się już w dzieciństwie. Dlatego dziecko obdarowane elegancką biżuterią ze złota zaczyna dostrzegać znaczenie piękna i wyrafinowanego gustu. Nie sztuką jest obwiesić się świecącymi błyskotkami, lecz z umiarem podkreślić atuty swojej urody dobierając wyroby złotnicze stosownie do okazji oraz stroju. Dziecko obdarowane złotą biżuterią zaczyna pod czujnym okiem dorosłych uczyć się tworzenia spójnych stylizacji i poznaje znaczenie ozdób oraz dekoracji, które mają na celu efektowne wydobycie z nich piękna. Ponadto młody człowiek uczy się, czym jest wartość pieniądza i jak cenna w przyszłości może okazać się biżuteria.

Moda / przez