Jak kancelaria prawna może pomóc frankowiczom?

Jak kancelaria prawna może pomóc frankowiczom?

Kredyty w szwajcarskiej walucie są problemem dla setek Polaków. Mijają lata, a toksyczne umowy wciąż dają im się we znaki. Końca nie widać… czy aby na pewno? W niniejszym artykule podpowiadamy, co może zaoferować kancelaria prawna wyspecjalizowana w kredytach frankowych.

Prawnicy kancelarii z doświadczeniem

Wpierw jednak trzeba sobie zdać sprawę z tego, że nie wszystkie kancelarie prawne będą mogły skutecznie poradzić sobie w walce z niekorzystnym kredytem frankowym. Do tego niezbędne jest wieloletnie doświadczenie w segmencie bankowym oraz współpraca ze stosownymi organami administracji publicznej. Dobra kancelaria prawna w Warszawie Śródmieście na przykład jest w stanie zagwarantować, że jej działania będą oparte na stosownych fundamentach.

Radca prawny musi doskonale rozumieć pełną skalę tematu, który jest w naszym kraju cokolwiek drażliwy. Towarzyszą mu negatywne emocje i zainteresowanie medialne. Duży bank z kolei to nie byle przeciwnik, więc w taką batalię trzeba zaangażować poważnego partnera. Tylko solidna kancelaria radców prawnych z tzw. doświadczeniem frankowym poradzi sobie z tak złożonym zadaniem. Odpowiedni wybór jest w tym wypadku na wagę złota.

Usługi prawne dla frankowiczów

Osoby czujące się pokrzywdzone przez niekorzystną umowę kredytową mogą liczyć na doradztwo prawne, które bardzo precyzyjnie określi dany problem. Prawdą jest, że czasami trudno jest zrozumieć zapisy umowy. Każda sytuacja jest do tego inna i tylko szczegółowa analiza dokumentów pozwoli ocenić realne szanse na sukces w walce z bankiem. Jedną z usług kancelarii frankowej będzie więc dokonanie weryfikacji i sporządzanie opinii prawnych w tym zakresie. Dzięki temu każdy frankowicz dowie się, czy bank rzeczywiście stosuje jakieś zakazane/abuzywne zapisy i co z tego wynika.

Jeśli analiza przebiegnie na korzyść kredytobiorcy, kancelaria adwokacka będzie mogła wdrożyć swoje bogate doświadczenie z sektora bankowego. Oznacza to, że z jej pomocą można zmusić drugą stronę do zmiany warunków spłaty kredytów. Chodzi w dużej mierze o przewalutowanie franka na złotego. Co więcej, kancelaria prawna w Warszawie Śródmieście wykona również stosowne kroki w celu odzyskania spreadu. Polscy frankowicze stracili wiele pieniędzy z tytułu nadpłaconych rat od zawyżonych kursów walut i nie zawsze zdają sobie sprawę, że mogą je odzyskać. A jednak. Jak się okazuje, prawnicy wyspecjalizowani w toksycznych kredytach frankowych mogą też doprowadzić do całkowitego unieważnienia umowy, co będzie miało taki sam skutek, jakby nigdy nie została zawarta. Brzmi dobrze, prawda?