Gdzie warto pojechać na wycieczkę szkolną?

Kilkudniowy wyjazd klasowy to niewątpliwie spora atrakcja dla dzieci ze szkoły podstawowej bądź dla starszej młodzieży. Miejsce wycieczki powinno odzwierciedlać zainteresowania uczestników, a program i ewentualne atrakcje należy dostosować do ich wieku. Podpowiadamy, gdzie udać się na szkolną wycieczkę, by jak najlepiej wykorzystać jej walory edukacyjne oraz krajoznawcze.

Największe polskie miasta

Zwiedzanie najciekawszych polskich miast proponuje biuro turystyczne Horyzont Wycieczki szkolne do Trójmiasta, Wrocławia, Warszawy, Krakowa czy Torunia to doskonała okazja do tego, by poznać ich historię, zabytki oraz współczesne atrakcje. Licencjonowani przewodnicy potrafią z pasją oraz z zaangażowaniem przekazać swoją wiedzę o mieście. Gry terenowe czy interaktywne warsztaty to przykłady na to, w jaki sposób połączyć naukę z dobrą zabawą. Wycieczkę do stolicy uatrakcyjni wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Również w innych miejscowościach nie zabraknie pomysłów na efektywną edukację. Wrocław kusi nowoczesnym ogrodem zoologicznym, Trójmiasto fokarium, a Kraków przyciąga bogactwem kulturowym oraz kultowym już smokiem.

Nadbałtyckie atrakcje

Uczniowie z południowych stron Polski chętnie wezmą udział w wycieczce szkolnej nad morze. Wielu z nich ma wtedy okazję po raz pierwszy zobaczyć Bałtyk. Dlatego warto wybrać się z dziećmi do miejsc proponowanych przez biuro Horyzont Wycieczki szkolne do Trójmiasta, na Wyspę Wolin czy w okolice Łeby i Kaszub cieszą się ogromnym powodzeniem. Uczniowie poznają historię pomorza, a jednocześnie odkrywają piękno nadbałtyckiej przyrody. Kilkudniowy wypad ma więc wymiar edukacyjny. Wizyta w Centrum Słowian i Wikingów w Recławiu lub w skansenie w Klukach to dodatkowe atrakcje, jakie czekają na uczestników poszczególnych wycieczek. W zależności od preferencji wycieczka może trwać nawet do 4 dni.

Piękno polskich gór

Wszystkim, którzy preferują aktywny wypoczynek, polecamy wyjazd w góry. Widok majestatycznych Tatr zapiera dech w piersi, górskie wycieczki wymagają jednak dobrej kondycji. Nieco mniej wymagające, choć równie piękne, są Karkonosze oraz Góry Świętokrzyskie. Nie można zapomnieć o przepięknych Beskidach ani o dzikich Bieszczadach, które zachwycają swoim niepowtarzalnym urokiem również jesienią. Miejscem na spokojne górskie wędrówki jest także Kotlina Kłodzka. Bogactwo krajobrazowe górskich terenów przyciąga turystów z całej Polski. Nic więc dziwnego, że góry są też chętnie wybierane na miejsce szkolnych wyjazdów.

Wycieczka szkolna za granicę

Nawet kilkudniowy pobyt za granicą to świetna okazja do tego, by poznać kulturę innego kraju i sprawdzić swoje kompetencje językowe. Dlatego warto zwrócić uwagę na ofertę zagranicznych wyjazdów dla szkół, proponowaną przez biuro Horyzont Wycieczki szkolne do krajów sąsiadujących z Polską, a także do Włoch, Francji, Hiszpanii, Grecji, Austrii, Chorwacji, Danii, Anglii czy na Węgry wyróżnia bogaty i przepełniony atrakcjami harmonogram. Podobnie jak krajowe również zagraniczne wycieczki szkolne organizowane przez Horyzont odbywają się z uwzględnieniem wysokich standardów wypoczynku.